Jak dbać o biżuterię

Biżuteria Lills robiona jest ręcznie od podstaw z metali szlachetnych i oznaczona cechą imienną zarejestrowaną w Urzędzie Probierczym w Warszawie.

14k ZŁOTO

Złota biżuteria wymaga mało zachodu tak długo jak jest używana zgodnie z przeznaczeniem i właściwie przechowywana. Do czyszczenia wystarczy miękka ściereczka i delikatny detergent, który należy dobrze spłukać a biżuterię wytrzeć do sucha.

14k (.585) złoto jest twardym stopem, ale nie niezniszczalnym. Dlatego należy unikać kontaktu z wybielaczami i chlorem (jak na basenie czy podczas zmywania naczyń), które mogą spowodować odbarwienia i uszkodzenia.

KAMIENIE

Używam naturalnych kamieni, w większości nie poprawianych i nie barwionych. Ponieważ niedoskonałości są najpiękniejsze, kamienie zawierają mikropęknięcia i inkluzje. Dlatego absolutnie nie wolno używać myjek ultradźwiękowych do ich czyszczenia - mogą one spowodować pęknięcie, a nawet kompletne roztrzaskanie kamienia. Należy także unikać detergentów, kosmetyków, lakierów do włosów, perfum itp, które mogą spowodować uszkodzenia.